Mládežnické soutěže čeká změna

Český hokej chystá pozměnit strukturu žákovských soutěží a to se samozřejmě dotkne také karvinského hokeje. Žákovské soutěže se změní od sezóny 2022/2023.

Největší změnou bude vytvoření samostatné soutěže 9. tříd. Kategorie starších žáků se tak posune na 8. a 7. třídu. Mladší žáci budou následovat 6. a 5. třídou. Kluby dle počtu registrovaných hráčů budou moci přihlásit buď společná družstva, nebo v případě vyšších počtů hráčů jednotlivé třídy. A to je případ, který bude čekat karvinskou mládež. od sezóny 2022/2023 by se Býci přihlásili do soutěží jednotlivých tříd, jelikož počty hráčů tomu odpovídají.

Většina mládežnických klubů v republice se změnou souhlasila a značná část, včetně Karviné, souhlasila se změnou již od následující sezóny. Ovšem výkonný výbor rozhodl, že změna nastane až v sezóně 2022/2023 z důvodů pandemie, protože nejmladší hráči zápasy v podstatě neodehráli a nikdo neví, kolik hráčů se fyzicky k našemu sportu vrátí.

V aktuální sezóně nás tak nečeká žádná změna a před dorostem bude kategorie starších žáků tvořena z 9. a 8. třídy. Následovat jej bude 7. a 6. třída hrající společnou soutěž mladších žáků. 5. třída, 4. třída, 3. třída i 2. třída hrají své jednotlivé kategorie.

Chystaný posun kategorií se vrací k podobné struktuře soutěží, kdy byl dorost rozdělen na mladší a starší. 9. třída tak bude tvořit přípravu před dorosteneckou kategorií.