PF 2021

Vážení příznivci karvinských Býků, loňský rok byl poněkud specifický, přesto nám přinesl i pozitivní zprávy. Jedna z nich se určitě týká karvinské hokejové přípravky, která byť trvala necelé dva měsíce, tak se zvětšila o dalších 30 nových malých hokejistů a hokejistek. Projekt Bruslící školka, do které se přihlašují bez mála všechny karvinské mateřské školy, se bohužel musel kvůli coronaviru odložit. Každopádně s bruslením pro předškoláky počítáme v roce 2021. Žákovské kategorie se ovšem pyšnily velkou chutí po hokeji všech hráčů, kterým vládní opatření předčasně ukončily minulou sezónu. Kvalitní tréninky a pár soutěžních utkání bohužel přerušil další Nouzový stav již v říjnu a sezóna pro minihokejové kategorie tak bohužel v podstatě vůbec nezačala.

Věříme, že se celá situace brzy zlepší a my budeme ihned reagovat obnovením tréninkové činnosti, abychom se vrátili ke sportu, který nám přináší spoustu radosti a který tak milujeme.

Pro Vaši představu nastíníme, jak bude vypadat rok 2021. Jakmile situace dovolí trénovat, budeme dle možností na situaci reagovat až do konce sezóny. Od poloviny dubna bychom začali letní přípravou, kterou bychom ukončili začátkem července. Pro žákovské kategorie plánujeme tradičně soustředění na Slovensku. Následovala by 14denní pauza a koncem července již začneme s tréninky na ledové ploše. V měsíci srpnu plánujeme pro starší žáky alespoň 2 turnaje a několik přípravných utkání. Mladší žáci budou mít program obdobný. Ročník 2011, který se přesune do 5. třídy, začne hrát přes celé hřiště. Mladší kategorie budou mít svazové minihokeje plus spoustu dalších mimo svazových. Pokud to situace dovolí, budeme se chtít opět zúčastňovat zahraničních turnajů v Maďarsku, na Slovensku a v Polsku. Pokračovat budeme také v projektu Bruslící školka, který nabídneme všem karvinským předškolákům a ti budou mít možnost učit se bruslit hravou formou. Také přípravce se nadále budeme snažit dělat tu nejlepší službu tak, aby se naše počty stále rozrůstaly a mohly jsme navazovat na sportovní třídy ZŠ Prameny.

Děkujeme Vám rodičům, hráčům, sponzorům a všem sympatizantům karvinského hokeje za přízeň a podporu v roce 2020. Přejeme Vám, v této složité době především zdraví.

Dalibor Boniatti
Předseda klubu