Staň    se    Býkem broušení    bruslí Rozpis    ledu Letní   příprava   2021

Historie

Datuje se ke dni 9. 11. 1919, kdy v Karviné s hokejem začínal oddíl TJ Sokol Karviná. Byla to doba, která neměla s vybavením a způsobem hry dnešních hráčů mnoho společného. Převládalo nadšení a snaha ovládnout brusle, hokejku i puk v tom pravém slova smyslu.

Nejvýznamnější éra se začala datovat rokem 1962, kdy byl otevřen zimní stadion. Tehdejší karvinské hokejové kluby se spojily v jeden – Baník ČSA. Vyvrcholením byl rok 1970, kdy náš tým poprvé vyhrál druholigovou soutěž. Tímto úspěchem započala nejslavnější éra karvinského hokeje.

Za nejslavnější prvoligové éry se podařilo vychovat hráče zámořské NHL – Miroslava Fryčera, Vítězslava Ďuriše, Karla Bětíka a také desítky hráčů hrajících nejvyšší tuzemskou soutěž. Karvinský celek trénoval mimo jiné Augustín Bubník a později také Vladimír Vůjtek, který své trenérské zkušenosti začal sbírat právě v Karviné, například jako další karvinský rodák trenér Ernest Bokroš.

Prezident klubu Miroslav Fryčer

Nejslavnější odchovanec karvinského hokeje je tváří novodobé historie na pozici prezidenta klubu. Bývalý reprezentant a olympionik odehrál 415 utkání v NHL, ve kterých nasbíral 330 bodů. Stal se prvním evropským hráčem, který vyhrál kanadské bodování v organizaci Toronto Maple Leafs. Jako první Čech se objevil v NHL All-Star game.