Staň    se    Býkem broušení    bruslí Rozpis    ledu Letní   příprava   2021

Klub

Od roku 2017 se mění identita na HC Býci Karviná (dříve SK Karviná) a z důvodu upevnění základních principů klubu se poslední roky soustředíme zejména na mládež. Aktuálně se klub rozrostl na 200 dětí a mládežníků, kterým se věnuje 11 trenérů. Klub intenzivně spolupracuje s karvinskými školkami a začínají se znova formovat sportovní třídy na ZŠ Prameny.

Klub začíná sbírat úspěchy od nejmladších věkových kategorií, které reprezentují město také na mezinárodních turnajích v tuzemsku i v zahraničí. Dlouhodobá vize klubu se začíná naplňovat od nejnižších kategorií, kde je cílem rozšířit řady hokejistů a věnovat jim co nejdůslednější péči.

Klub spolupracuje s dalšími karvinskými sportovními kluby. V rámci oddílových tréninků tak děti poznají trenéry z MSK JUDO Karviná, kteří děti učí základním JUDO tréninkům. Trenérky z karvinských Kosatek zase pravidelně učí naše žáky plavat.

Pestré tréninky jsou v našem klubu pro děti samozřejmostí. Děti v klubu mají tréninky na velké ledové ploše, individuální tréninky na malé ledové ploše, suché tréninky, off-ice tréninky, kde zdokonalují techniku hole, tréninky brankářů, ranní skills tréninky, tréninky v tělocvičně ZŠ Prameny.

Součástí klubu je dívčí družstvo, které nastupuje v Extralize ženského hokeje. Pravidelně bojujeme o titul mistra republiky a v sezóně 2017/2018 rozhodovaly až samostatné nájezdy v obou finálových utkáních, ve kterých se karvinským nepodařilo urvat vítězství.